Sipariş Koşulları

Siparişinizdeki Ürünlerin Ortamala Tedarik Süresi 3-5 Gündür. Siparişinizde Herhangi Bir Eksiklik Olmaması Adına Hızlı Bir Şekilde Tedarikleri Gerçekleşecektir.

Tüm bu olumsuz durumlara rağmen, ekibimizle en hızlı ve kaliteli hizmeti vermek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Bundan dolayı davudkitap.com mücbir sebebler, depo sayımından dolaysıyla kapanan yayınevleri ve dağıtım noktalarından dolayı  siparişlerinizden her hangi bir ürün veya ürünleri tedarik edemez ise SONRADAN GÖNDERMEK ÜZERE ÜRÜNÜ ERTELEMEYİ, İPTAL VEYA İADE HAKKINA Sahiptir. Bunun İçin Ön Onay Almasına İhtiyaç Yoktur.

Bu süreçte yaşanan aksaklıkları anlayışla karşılayacağınızı umuyor, sabrınızdan ötürü teşekkür ediyoruz.

 
MADDE 1- KONU
 
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 
MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ
 
Ünvan: davudkitap.com (Bundan sonraSATICI olarak anılacaktır)
Adres: Şemsi tebrizi mah şerafettin cad no 44 a Karatay/Konya 
Telefon: 0553 093 0226
E-mail: davudkitabevi@gmail.com
 
MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
 
Müşteri olarak www.davudkitap.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken veya sipariş verirken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
 
Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
 
4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 
4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
 
4.3- SATICI mücbir sebepler Baskısı Tükenmesi, Yayıncının Faal Olmaması, Stogunun Tükenmesi veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise İPTAL VEYA İADE HAKKINA Sahiptir. Bunun İçin Ön Onay Almasına İhtiyaç Yoktur.
 
4.4 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 
4.5- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
 
4.6-SATICI mücbir sebepler Baskısı Tükenmesi, Yayıncının Faal Olmaması, Stogunun Tükenmesi veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya Mail İle bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 7-21 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir. Firma siparişi verilen tüm ürünleri tedarik etmek için tüm yolları kullanacaktır. Siparişi verilen kitaplardan bir veya birkaçı tedarik edilemediği veya baskısının tükendiği durmlarda siparişteki ürünleri veya bir kısmını iade ve iptal etme hakkına sahiptir.
 
4.6-1 Buna Mukabil ALICI Haksız Yere Sözleşmede Belirtilen Husulara Uygunluk Arzetmeyen (Yorum-Şikayet-Sosyal Medya Paylaşımı v.s) Olumsuz Metinlerden Doğacak Zararlardan Dolayı Sorumludur. Satıcı (Ticari İtibarın Zedelenmesi ve Manevi Tazminat Davası) Gibi Haklarını Saklı Tutar.
 
4.7- SATICI Siparişdeki Bazı Ürünleri Tedarik Edemediginde Ücret İadesi Yaparak Temin Edilen Ürünleri Gönderme Hakkına Sahiptir
 
4.8- Eft & Havele İle Yapılan Ödemelerde Var ise İade Edilecek ürün SATICI paket içerisinde ücret iadesi yaparak Karguyu Çıkarabilir
 
4.9- Kart İle Yapılan İadelerde İse İade Ücreti Karta Yansıtılır

Iade süreçleri aşağıdaki gibidir.

  • Aşağıdaki bankalara ait kredi kartları ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 7-14 işgünüiçerisinde kredi kartına yansıtılır.

-          Abank

-          Akbank

-          Vakıfbank

-          Finansbank

-          Aktifbank

-          KuveytTürk

-          Halkbank

-          İş Bankası

  • Yukarıdaki bankaların haricindeki bir bankanın kredi kartı ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 14 ila 21 işgünüiçerisinde kredi kartına yansıtılır.
  • Debit/banka kartları ile yapılan işlemlerin iadesi, ilgili Banka tarafından 20 ila 25 işgünüiçerisinde karta yansıtılır.
  • Taksitli tüm kredi kartı işlemlerinin karta geri iadesi de taksitli şekilde gerçekleştirilir.
  • İadesi gerçekleştirilen işlemin akıbeti ile ilgili detaylı bilgi kartın ait olduğu Banka’dan alınabilir.  
4.10 Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
 
4.11- İşbu sözleşme, SATICI tarafından ALICI'ya faks veya e-posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.
 
MADDE 5- CAYMA HAKKI
 
ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.
İade Edilen Ürünlerin Kargo Bedeli ALICI Tarafından Karşılanması Zorunludur
 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
 
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
 
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
 
Üzerine isim veya rumuz yazılan kitaplar. Hocam bu kitabı istememiş aslında başka kitap alacaktım gibi durumlar, Bu kitapda benim aradıgım konular yok gibi mazaretler, Bana Bu yazarı okuma dediler gibi durumlar Kabul edilmeyecektir. Çok Zor Durumda Kalırsanız ancak ürünün gönderi ve geri iade kargo masraflarını Karşılamak süretiyle iade edebilirsiniz.
 
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 
MADDE 7- BİLDİRİM SMS MAİL KAMPANYA HABERLERİ
 
Benlikitap.com sitemizden alışveriş yapan tüm müşterilere mail sms ve diger iletişim vasıtalarını kullanıp ileti göndermeye hak sahibidir. ALICI ilk gelen sms veya mail listesinden (İPTAL-HAYIR) yazarak Abonelikten Çıkabilir.
 
''Onlar Câhiliyye Devri'ne ait hüküm mü istiyorlar? Şüpheden uzak bir bilgiyle inanan bir millet için Allah'tan daha güzel hüküm veren kim olabilir?'' Maide Süresi 50. Ayet
 
 
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
 
 
İşbu mesafeli satış sözleşmesi elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilmiştir. İşbu mesafeli satış sözleşmesinde düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.
 
Kapat